שאיבת ביוב

שאיבת ביוב – להיפטר מהסתימה אחת ולתמיד

הריח בלתי נסבל ורק הולך ונעשה גרוע יותר מיום ליום? ייתכן מאוד שיש בעיה בביוב שלכם ושהגיע הזמן לבצע שאיבת ביוב במקום. כן כן, מדובר בביוב שלכם! שכן אולי לא ידעתם זאת, אך בישראל כל בתי המגורים מחוברים למערכות ביוב כאלו ואחרות, שיכולות לעשות לא מעט צרות אם לא שומרים עליהן ובעיקר כשמדובר בדירות ישנות ובתים משותפים. ייתכן שמדובר בבעיה פשוטה כגון סתימה או הצפה, או בבעיה חמורה יותר.

כמו כל בעיות האינסטלציה האחרות, גם אלו הקשורות בביוב יחייבו אתכם ליצור קשר עם אינסטלטור מומחה שיגיע להחזיר אתכם לשגרה במהירות. לעתים מקור הבעיה הוא בהחלט הדירה הישנה שאתם שוכרים, אבל במצבים אחרים (ולא מעטים, אגב), האשמה ברובה שייכת להרגלי השימוש הלא אחראיים שלנו שמביאים לסתימת הצנרת; לזרוק אליה אלמנטים גדולים מידי שאינם מתאימים לגודל הצנרת או אלמנטים לא מתכלים כאלו ואחרים.

 

אז איך בעצם מתבצעת שאיבת ביוב

שאיבת ביוב מתבצעת במקרים בהם החסימה או התקלה נמצאת עמוק בתוך מערכת הביוב, במקומות בהם חומרים כימיים וצינורות לא יועילו. שאיבת הביוב מתבצעת לרוב בעזרת משאית מיוחדת בשם 'ביובית', עליה מורכבים אמצעים שונים שביכולתם לשאוב את הזוהמה שהצטברה ולפתוח את הסתימה, או לשטוף\לשבור\להרחיק אותם באמצעות זרם מים בלחץ גבוה. האסטרטגיה הטובה ביותר תיבחר בהתאם לסוג הביוב הבעייתי ולבעיה הספציפית בה מדובר;

  • בור משאבה – בדירות או מרתפים שנבנו מתחת לפני הקרקע, מי השפכים הנוצרים מגיעים לביוב באמצעות 'משאבת טבולה' שכמו כל מכשיר אחר, עלולה גם היא להתקלקל מידי פעם. הבעיה מתחילה כאשר אותו בור משאבה בו היא מותקנת, מוצף לפתע. מכיוון שאינכם מעוניינים לזחול לבור באמצע לילה גשום וחורפי, ההמלצה היא להזמין ביובית שתשאב את המים מהבור ותפנה את הדרך לאינסטלטור שזומן להחליף את המשאבה. למען האמת אפשר לחסוך את כאב הראש הזה שעלול לחזור על עצמו בכל שנה, על ידי ניקיון שנתי מפני שורשים, אבנים ואלמנטים אחרים שמתגלגלים לשם, חוסמים את הבור ופוגעים בפעילות המשאבה. ככל שיזניחו את הבור יותר זמן כך יעלה הסיכוי לריבוי תקלות.

  • בור ספיגה – במקומות בהם אין חיבור לצנרת הביוב העירונית, יוצרים בור ייעודי אליו מתנזקים מי השפכים במקום על מנת שייספגו בקרקע. אל בורות הספיגה לרוב מחובר בור רקב שלוכד את השומנים והמוצקים השונים שנסחפים עם המים, בכדי שלא יסתמו את מערכת הביוב העירונית. לרוב מדובר במערכות ישנות מאוד המאופיינות בתקלות שונות, כשהחמורה בהן נוצרת כאשר בור הרקב לא מבצע את פעולתו, ואותם מוצקים מגיעים לבור הספיגה, סותמים את התחתית שלו ומורידים את כושר הספיגה שלו, מה שיוצר בסופו של דבר – הצפה. אין דרך לעקוב אחר המצב בבורות אלו או לדעת מתי מתפתחת בעיה, כך שכל שניתן לעשות זה רק לפעול למניעת הסתימות ולשאוב את הביוב מידי תקופה בהתאם לגודל הבורות ועומקם, לרוקן אותם ממוצקים ולשמור על הזרימה שוטפת.

  • מפריד שומנים – זוהי מערכת אותה ניתן למצוא בדרך כלל במסעדות ומפעלים שונים, והיא פועלת בערך כמו בור הרקב; זהו מיכל פלסטיק או בטון, שסופג את השומנים ומונע מהם להגיע לביוב המרכזי וכן למכון הטיפול בשפכים. הסיבה לכך שיש לספוג את השומן ולא לאפשר לו לזרום עם השפכים, היא שהשומן בסופו של דבר מצטבר ומתקשה, ובכך חוסם את הצנרת.

  • פתיחת סתימות – לעתים, יש צורך לשאוב את הביוב על מנת לפתור סתימה שבהתחלה חשבתם שתהיה פשוטה לפתיחה. מדובר במקרים קיצוניים, שכן לרוב כשמדובר בסתימות פשוטות בבית, מכונת שטיפה בלחץ גבוה תספיק כדי לחתוך את השורשים שסתמו את הביוב או לפורר את הגורמים השונים לסתימה. לצד אלו, ישנם מקרים בהם כן יש צורך להשתמש בביובית, בכדי לשאוב לפחות חלק מהביוב בכדי לאתר פתח ניקוז או בכדי לפתוח את הסתימה לחלוטין.

קצת על איכות הסביבה

מכיוון שתהליך שאיבת ביוב קריטי לשמירה על איכות הסביבה, קיים פיקוח סביב הנושא יחד עם תקנות שונות. הרי רק חישבו על מה שעלול לקרות אם חלילה הביוב יגלוש החוצה ומי התהום יזדהמו, עד כמה איכות החיים תיפגע יחד עם בעלי החיים, הצמחייה והבריאות שלנו. עם השנים עלתה המודעות לשמירה על איכות הסביבה ויחד איתה התגבשו חוקים השונים, לדוגמא חובת פירוק ביוב שנשאב במכון טיהור שפכים המורשה מטעם המשרד להגנת הסביבה, תהליכים שונים המתבצעים על ידי מכוני הטיהור על מנת לשמור על הסביבה ולמזער את הנזק, ועוד. אמנם נכון שהמים המתקבלים בסופו של תהליך הטיהור לא תמיד ראויים לשתיה, אך ניתן להשתמש בהם בענף החקלאות ואף להזרמה חדשה לנחלים ונהרות מבלי לזהם אותם.

אינסטלטור לשאיבת ביוב

למה להיעזר דווקא בנו?

עכשיו כשבוצעה שאיבת ביוב ובעיית הביוב נפתרה, אתם מעוניינים גם לדעת מה גרם לה ועל אחת כמה וכמה – לדעת איך למנוע את הבעיות הללו בעתיד. הצוות המקצועי של סנטר אינסטלציה ישמח להגיע עד אליכם ולהחזיק אתכם לשגרה נקייה וריחנית בהקדם האפשרי, ואף להנחות אתכם מה כדאי לעשות על מנת להימנע מבעיה חוזרת.

כל אחד מהאינסטלטורים העובדים בחברה, עבר מבחנים מקצועיים ומחזיק בתעודות המעידות על כך שרכשו את הידע המקצועי הטוב ביותר בתחום, כמו גם וותק וניסיון של שנים רבות. מסיבה זו, אנו לוקחים אחריות על תהליך העבודה ושואפים לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח; עם שקיפות מלאה, מקצועיות ואמינות ובעיקר, ההבנה שאין זמן טוב לבעיות אינסטלציה ומסיבה זו יש לפתור אותן במהירות. צריכים שירותי אינסטלציה מתקדמים? זה הזמן ליצור עמנו קשר ותוך זמן קצר נדאג להחזיר לכם את השלווה והשקט הנפשי.

 

שאלות נפוצות על שאיבת ביוב

אם ברצונכם ללמוד יותר על המושג שאיבת ביוב כתבנו עבורכם מאמר על הנושא. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
המחיר של שאיבת ביוב הוא משתנה לפי מספר פרמטרים, לרוב אנחנו משתדלים לרשום מחירים מוערכים כבר אצלנו באתר אך לקבלת הצעת מחיר מדוייקת אתם מוזמנים למלא טופס או להתקשר אלינו וניתן לכם שירות סבלני ומקצועי.
ברור שכן! האינסטלטורים המוסמכים שלנו יוכלו לתת לכם שירות שאיבת ביוב לכל מקום בארץ ועם זמינות 24/7. יש ליצור איתנו קשר בטלפון המופיע באתר או לשלוח אלינו טופס ליצירת קשר ונגיע עד אליכם לביצוע התיקונים הנדרשים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שאיבת ביוב שלח טופס או התקשר
052-7555854

שירותי אינסטלטור נוספים שיעניינו אתכם

אינסטלטור לפתיחת סתימות

פתיחת סתימות בטון בתוך מרזב 

במבנים מכל הסוגים כיום, מותקנים מרזבים שמטרתם לנקז את מי הגשמים מהגג ומהמרפסות וכך למנוע הצטברות מים עומדים. המים העומדים מזיקים לקירות ולרצפות המבנה, ויוצרים

קרא עוד »
תיקוני דודי שמש

תיקון דודי שמש

מקלחת חמה בכל זמן: הכל על תיקון דודי שמש על גגות המבנים, מותקנות מערכות סולאריות שונות כשחלק חשוב מהן, הוא דוד השמש. אם תשאלו רבים,

קרא עוד »
מצלמה תרמית לאיתור נזילות

מצלמה תרמית לאיתור נזילות

מצלמה תרמית לאיתור נזילות הטכנולוגיה המתקדמת הביאה איתה שיפורים טכנולוגיים נפלאים בכל התחומים. בין היתר, היא הצליחה להקל מאוד על עבודתם של אינסטלטורים, כשבכל יום

קרא עוד »