החלפת צנרת

הצנרת עושה לכם סרט? הכל על החלפת צנרת

במבנים בהם אנו חיים ועובדים, ישנם אלמנטים שלמרות היותם חשובים אנו לא מרבים לתת עליהם את הדעת או בכלל לראות אותם, לפחות לא עד לרגע בו הם מחליטים פתאום לעשות לנו צרות. הצנרת שלנו היא אחת מאותם מאלמנטים שנמצאים מתחת לרצפה ומאחורי הקיר ואף אחד מאיתנו לא באמת טורח לשאול את עצמו האם היא תקינה, או לפחות תהיה תקינה עוד לזמן רב. אם פספסנו את הרכבת, ייתכן שהצעד הנכון הוא החלפת צנרת ולמרבה הצער נראה שרבים מוצאים עצמם מצטערים על כך שלא דאגו לשים לב לנורות האדומות והסימנים שהראו שיומה של הצנרת שלהם הולך ומתקרב.

בעיקר אם הצנרת הונחה לפני שנים רבות, היא כעת ישנה מאוד ווודאי מלאה בחלודה. אותה חלודה יכולה לא רק לפגוע בצנרת עצמה אלא גם באיכות המים שאתם משתמשים בהם. במקרים אחרים, הצנרת עלולה להתפוצץ והמבנה כולו יסבול מהצפות, נזילות וחשבונות מים מנופחים. אז מה עושים?

אינסטלטור להחלפת צנרת

החלפת צנרת – ממתכת לפלסטיק

בעיקר שרוכשים דירה ישנה או עוברים להתגורר בדירה שכורה בבניין ישן, ההמלצה היא תמיד לבדוק את הצנרת על מנת להתכונן למה שמצפה לכם. רבים נכנסים לדירות ישנות ומופתעים מכך שבכל שנה מחדש, נוצרות דליפות, נזילות והצפות וביננו? זה מתיש בטירוף! אמנם נכון שלא תמיד יש צורך לבצע החלפת צנרת אבל לבדוק אותה ולטפל בה במידת הצורך, זה בטח לא יזיק.

עד לאחרונה היה נהוג להתקין במבנים צנרת ממתכת, אך עם המודעות שעלתה לבעיות שעלולות להיווצר בשל התיישנות המתכת, החלו רבים להחליף את מערכת הצנרת שלהם דווקא לצנרת מפלסטיק. צנרת זו לא סובלת מחלודה ולרוב מדובר בפלסטיק חזק מאוד שמונע מהמים לדלוף. נשמע לכם טוב? מרגישים שהגיע הזמן להחליף את הצנרת בבית? מעולה! הנה כמה שלבים שיעזרו לכם לוודא שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר:

  • מהו סוג הצנרת המבוקש? – כיום כאמור, הסטנדרט בבנייה החדשה היא צנרת הפלסטיק. היא גמישה יותר מהמתכת, נקייה יותר לעומת צנרות המתכת שעלולות לפתח חלודה שתשפיע על איכות המים. בנוסף, התקנה של צנרת הפלסטיק קלה ומהירה יותר, בתנאי שבוחרים את הצינורות מהסוג המתאים לסביבה.

  • התאמת סוג הצנרת – את סוג הצינורות יש להתאים בהתבסס על שני פרמטרים;

  • האקלים באיזור: באיזורים קרים ויבשים כמו צפון הארץ והרי ירושלים, ההמלצה היא להשתמש בצנרת שתהיה עמידה יותר בטמפרטורות קיצוניות אלו. לעומת זאת, באיזור הדרום והמרכז מומלץ להשתמש בצנרת מסוג אחר, כזו שתעניק שירות מעולה בטמפרטורות האופייניות לאיזורים אלו.

  • כמות המים הנמצאת בשימוש שוטף במקום: על פי מידע שיאספו אנשי המקצוע האמונים על התאמת הצנרת למקום, יבחרו בסוג הצנרת המתאים ביותר בהתבסס על כמות המים בה משתמשים באופן קבוע במקום.

  • קוטר הצינור – לרוב, יותקנו צינורות בקוטר של 25 מ"מ. עם זאת, אין לוותר על התייעצות לגבי כל נקודות המים בבית לפני שמתקינים את מה שנחשב לנורמה, מבלי לבדוק אם אותה נורמה מתאימה לכל אחת מנקודות אלו.

לאחר שבוחרים את הצנרת המתאימה ביותר ואת קוטר הצינורות הרצוי בהתאם לפרמטרים שונים, עוברים לשלב הנחת הצנרת במקומה. באופן עקרוני, ישנן שתי שיטות לעשות זאת כאשר לכל אחת מהשיטות יתרונות משלה. בסופו של דבר, איש המקצוע יקבע באיזו שיטה להשתמש, תוך שהוא מתחשב בתנאי השטח, בצינורות שנבחרו וביעילות העבודה:

  • השיטה המקבילית – בשיטה זו, יבצע האינסטלטור חיבור בין שעון המים לנקודות המים השונות באמצעות צינורות שיזרימו מים באופן שייר אל הברזים, בלי לעבור באיזשהי מרכזייה או נקודת מעבר לפני כן. היתרונות הגדולים של שיטה זו טמונים בעובדה שמדובר בשיטה חסכנית בחומרי גלם, חסכנית במספר הצינורות המפוזרים בבית (וככל שיש פחות צינורות, כך פוחת הסיכוי לתקלות). הבעיה היא שאם צצה תקלה, על מנת לפתור אותה יש לנתק את המים בבית כולו, עד שזו תתוקן.

  • השיטה הקווית – בשיטה זו מותקנת מרכזיה (שנקראת גם 'מחלק מים'), זוהי נקודת מעבר דרכה עובר צינור שמגיע לכל נקודת מים. כך, אם אחד הצינורות פגום אפשר לנתק אותו ולהחליף אותו בקלות רבה מבלי לעצור את זרימת המים בשאר הנקודות בבית. מצד שני, אולי העובדה שהותקנו כל כך הרבה צינורות בבית עלולה להוות חיסרון במקרים של תקלות.

כאמור, לכל אחת מהשיטות יתרונות משלה אך יש לקחת בחשבון גם את החסרונות. הדרך להבטיח לעצמכם שגם במקרה של תקלה יהיה ניתן לפתור אותה במהירות, היא ליצור קשר עם אינסטלטור מומחה שיידע לזהות את השיטה המתאימה ביותר לסביבת המגורים הספציפית.

צנרת לטווח הארוך

אולי הגישה הטובה ביותר, היא פשוט לבחור בשיטה שתחזיק לטווח הארוך בהתבסס על תנאי השטח ופרמטרים נוספים. את זה, יוכל לזהות רק איש מקצוע בעל שנים רבות של וותק וניסיון, שיידע אילו בדיקות לבצע על מנת להגיע למסקנה המתבקשת במהירות ולעבור שלב שלב עד לביצוע מלא של החלפת צנרת במקום.

אנו בחברת סנטר אינסטלציה מעמידים לשירותכם צוות מקצועי ומנוסה של אנשי מקצוע המחזיקים בשנים רבות של היכרות עם השטח, כאלו שהתמודדו עם אתגרים רבים ומשונים ויוכלו לעמוד בקור רוח מול כל סיטואציה שתצוץ בפניהם. כך, אם גם אתם חושדים שהצנרת שלכם התעייפה מעט לאחרונה, זה זמן מעולה ליצור עמנו קשר ולהזמין אותנו לבדוק את העניין. מי יודע, אולי תגלו שהגיע הזמן להחליף את הצנרת לגמרי. אם קראתם עד כאן, אתם כבר יודעים שמדובר ברעיון מעולה שיעניק לכם שקט נפשי, אפס תקלות, מים זורמים ובעיקר – נקיים וראויים לשתייה.

 

שאלות נפוצות על החלפת צנרת

אם ברצונכם ללמוד יותר על המושג החלפת צנרת כתבנו עבורכם מאמר על הנושא. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
המחיר של החלפת צנרת הוא משתנה לפי מספר פרמטרים, לרוב אנחנו משתדלים לרשום מחירים מוערכים כבר אצלנו באתר אך לקבלת הצעת מחיר מדוייקת אתם מוזמנים למלא טופס או להתקשר אלינו וניתן לכם שירות סבלני ומקצועי.
ברור שכן! האינסטלטורים המוסמכים שלנו יוכלו לתת לכם שירות החלפת צנרת לכל מקום בארץ ועם זמינות 24/7. יש ליצור איתנו קשר בטלפון המופיע באתר או לשלוח אלינו טופס ליצירת קשר ונגיע עד אליכם לביצוע התיקונים הנדרשים.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על החלפת צנרת שלח טופס או התקשר
052-7555854

שירותי אינסטלטור נוספים שיעניינו אתכם

אינסטלטור לפתיחת סתימות

פתיחת סתימות בטון בתוך מרזב 

במבנים מכל הסוגים כיום, מותקנים מרזבים שמטרתם לנקז את מי הגשמים מהגג ומהמרפסות וכך למנוע הצטברות מים עומדים. המים העומדים מזיקים לקירות ולרצפות המבנה, ויוצרים

קרא עוד »
תיקוני דודי שמש

תיקון דודי שמש

מקלחת חמה בכל זמן: הכל על תיקון דודי שמש על גגות המבנים, מותקנות מערכות סולאריות שונות כשחלק חשוב מהן, הוא דוד השמש. אם תשאלו רבים,

קרא עוד »
אינסטלטור לשאיבת ביוב

שאיבת ביוב

שאיבת ביוב – להיפטר מהסתימה אחת ולתמיד הריח בלתי נסבל ורק הולך ונעשה גרוע יותר מיום ליום? ייתכן מאוד שיש בעיה בביוב שלכם ושהגיע הזמן

קרא עוד »